Piiri kohviku baaridaami peksjad saadeti vanglasse

03.11.2019 23:30
Hillar Kohv
Kommentaarid
1
Foto:

Raekülas asuva Piiri kohviku murdvargad ja baaridaami peksjad saadigi kätte ja juhtum on jõudnud kohtusse.

Peaaegu aasta tagasi toimus Pärnus Piiri kohvikus kuritöö, mille käigus pektsi kohviku müüja teadvusetuks ning kaasa viidi karbike metallmüntidega, mille varas õues kukkudes ümber ajas. Nelli Teatajas oli sellest juttu 9. detsembri lehes.
„Kui kätte saaks, lööks raisa maha! See pidi olema sadist, kes naisterahvast nii peksab, vargad ei käituks nii,” ütles toona kohviku omanik Anne Talv. Pekstud müüja kohta ütles ta, et tegu on väga sõbraliku, kogenud ja tubli töötajaga, kes on korralik abielunaine ja kahe lapse ema.

Ees ootavad vangla-aastad
Nüüd on kurikaelad kinni püütud. Röövis süüdistatavad on 28aastane Raimond Laiva, 27aastane Fred-Rene Habicht ja 28aastane Tiit Pentis.
Ehkki rööv oli grupiviisiline, sisenesid kohvikusse kambast kaks maskides meest ning üks jäi autosse valvama. Samal ajal kui üks mees kassapidajat peksis, haaras Laiva kassaaparaadist sularaha. Prokurör Merike Lugna sõnul oli kolmanda mehe roll musta Volkswagen Passatiga oma kaaslased Piiri kohviku juurde sõidutada ja hiljem sealt tagasi tuua.
"Igaühe panus oli erinev, kuid ühise plaani järgi tegutsemise tõttu on kõigile esitatud sama süüdistus: röövimine, mis on toime pandud grupi poolt," ütles Lugna.
Pendis ja Habicht said karistuseks kaks aastat ja kaheksa kuud vanglat, Laiva kolm aastat, aga sellele liitub tema eelmine karistus, nii et kokkuvõttes tuleb tal trellide taga veeta viis ja pool aastat.
Varasem karistus on talle määratud selle eest, et ta põletas 2017. aasta suvel Õismäel ühe ööga maha seitse autot.
Eesti Päevaleht kirjutas siis, kuidas Laival oli suurepärase manipuleerimisoskusega sõber Erkki Pärn, kes teda süütamisele õhutas, sest Pärnal olid klattimata suhted oma endise armukesega. Pärn viis Laiva sündmuspaigale, andis talle bensiinikanistri ning lasi tal süüdata oma endise armukese sõiduauto, millest levis tuli edasi kuuele lähiümbruses olevale autole.
Ka teised mehed on varemgi seadusega pahuksis olnud. Pendist on varem karistatud joobes juhtimise eest ja Habichtit vägivalla tõttu võimuesindaja suhtes.

Kohviku omanik peab ­karistust õiglaseks
Küsisin kommentaari Piiri kohviku omanikult Anne Talvelt, mida ta arvab pättidele määratud karistustest.
Ehk liialt leebelt karistati, sest nad peksid baaridaami ja tekitasid talle kehavigastusi? Anne Talv kommenteerib: "Olen juba tänanud nii uurijat kui kõiki korrakaitsjaid, kes sel ööl ja järgnevatel päevadel tegutsesid. Antud juhtumil saan ainult kiidusõnu öelda politsei kohta. Aga karistus tundub just piisav olema, juhul kui nad selle ikka ära istuvad."
Kas nüüdseks on Piiri kohvikus olemas ka videovalve, mis jäädvustab kõike, mida vaja?
Anne Talv: “Jaa, meil on kolm kaamerat õues, saalis ja ka tagaruumis, kuna peksmine toimuski seal. Loodame, et see aitab. Õnneks ei ole peale seda ühtegi intsidenti olnud, aga oleme saanud aidata politseid paar korda, kes on vajanud salvestusi hoopis teiste kuritegude uurimiseks.”
Olete ehk soetanud kohvikusse ka n-ö esmase kaitsevahendi, et teha röövel koheselt kahjutuks, pipragaas või mõni muu taoline abivahend?
Anne Talv ütleb, et pipragaas on olemas, aga tookord juhtus kõik nii kiiresti, et Reelika ei jõudnud seda kasutada. Ründaja lõi ta kohe letist eemale.Vaadatud 1545 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Holodomor

Kolme kuu pärast kõik jõnglased väljas.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi