Suurenda kodus head energiat

25.04.2021 15:10
Vivika Vool
Kommentaarid
0
Foto:

Kodule pühendavad inimesed palju aega, valides hoolikalt värve ja tekstiile, kaaludes, kuhu panna see või teine mööblitükk, kus on parim paik maalidele ja fotodele. Kodu on elanike nägu, peegeldades nende huvisid ja elustiili.

Seesama armas kodu võib aga olla ka paljude tervisemurede – näiteks allergia – või isegi vigastuste põhjustajaks. Koduomanikud ise sageli selle peale ei tule, ebamääraste kaebuste põhjusteni jõudmine võtab aega. Varjatud hallituskolle, allergiat põhjustav kodukeemia või sisustusmaterjalid, tolm – kõik see võib olla halva enesetunde põhjuseks. Seepärast tasubki oma kodu ruum ruumi haaval hoolikalt üle vaadata, kui vaja, puhastada-remontida, üht-teist välja vahetada ja ühekorraga ka elementaarsele ohutusele mõelda. Viimast eriti siis, kui peres on eakaid inimesi ja/või väikelapsi.

Hallitusest ja tolmust priiks
Esmalt kontrollige üle köögi ja vannitoa ventilatsioon – kas see ikka töötab korralikult? Vaadake, kas ükski toru ei leki, kas kusagile pole kogunemas niiskust, mis võiks põhjustada hallitust?
Tihendage kõik torude ümbruses olevad avad ja sulgege praod, et kööki ei pääseks närilised ega putukad. Hoolitsege selle eest, et leiva-saia hoiukoht oleks alati puhas ja kuiv, toidu ülejäägid säilituskarpidega külmikusse pandud, prügikast korrapäraselt tühjendatud-pestud.
Küürige puhtaks pliidid-ahjud, puhastage tolmust külmutuskapi tagasein, õhupuhasti ning muud pinnad, et neile ei saaks koguneda kleepuv tolmukiht.
Vannitoas võib eriti kergesti hakata arenema hallitus, mis võib olla tõsiseks ohuks pereliikmete tervisele. Vannituba peaks pärast vanni või duši kasutamist võimalikult kiiresti kuivama. Ärge jätke veeloike pikaks ajaks põrandale, valige vannituppa kiiresti kuivavad põrandamatid ja pange need vajadusel ööks kuivama.
Aeg-ajalt vaadake üle plaatide vuugivahed: kui need on pragunema hakanud, koguneb sinna niiskus ja hallitus on kerge tekkima.

Kontrolli suitsuandurit
Statistika näitab, et enamik tulekahjusid puhkeb öösel. Seepärast tuleb koju tingimata paigaldada suitsuandur, mille kõrvulukustav häiresignaal äratab võimaliku tulekahju korral magajad aegsast. Suitsuandur tuleks paigaldada ruumis võimalikult lae keskele, järgides pakendil olevaid juhiseid. Kaugus seinast, valgustitest ja ventilatsiooniavadest peab olema vähemalt 50 cm. Suitsuandurit ei tohi panna seinale, sest seal ei suuda seade oma ülesannet korralikult täita. Ühe anduri kontrollala on kuni 60 m².
Vannituppa ja kööki ei maksa suitsuandurit paigaldada, sest kuum aur ja toiduvalmistamisel eralduv suits võivad põhjustada valehäire.
Suitsuanduri töökorras olekut tuleb pidevalt kontrollida – tühjaks saanud patareidega andurist pole mingit kasu. Anduri kontrollimiseks vajutage kord nädalas testimisnupp umbes viieks sekundiks alla – kui andur annab seepeale häiresignaali, on kõik korras. Patareide tühjenemisest annab andur seitsme päeva jooksul märku lühikeste katkendlike helisignaalidega. Selle märguande peale tuleks kohe
patareid uute vastu vahetada. Kord aastas tuleks patareid kindlasti vahetada, sest tavalise patarei tööiga on enamasti 9–12 kuud (on ka kümneaastase kestusajaga patareisid). Kaks korda aastas tuleks suitsuandurit tolmuimejaga puhastada, kasutades pehme harjaga
otsakut. Puhastamise järel tuleb andurit kindlasti testida. Iga kümne aasta tagant tasub vana suitsuandur uue vastu vahetada.
Kui kodus on ahi või kamin, mille siibri enneaegsel sulgemisel võib tuppa tungida värvitu, peaaegu lõhnatu, kuid inimese tervisele väga ohtlik ving, tuleks sellesse ruumi paigaldada ka vingugaasiandur. See reageerib vingugaasi sisaldusele õhus ning annab häire, kui olukord muutub ohtlikuks. Vingugaasiandur tuleb kinnitada ruumi seinale 0,5–1,5 meetri kõrgusel põrandast. Kogenud spetsialistid soovitavad paigaldada anduri hingamiskõrgusele – elutoas tasemele, kus on inimese nägu diivanil istudes, magamistoas umbes padjakõrgusele jne. Kindlasti tuleb meeles pidada, et vingugaasiandur ei asenda suitsuandurit, vaid on vajalik lisaturvalisuse tagamiseks.

Trepid ja koridorid
Väikelastega peres enamasti osatakse sellele mõelda, et trepi mõlemas otsas peaks olema turvavärav, et lapsega õnnetust ei juhtuks. Vaadake üle oma kodu trepid. Kui treppi katab vaip, tuleb seda puhastades iga kord kontrollida, et see oleks kindlalt kinnitatud. Libedaid astmeid aitab ohutumaks muuta karestatud astmeserv või sinna kleebitav spetsiaalne turvariba. Vältida võiks ka pakse põrandavaipu kohas, kus jalg selle serva taha võib takerduda.
Me puhastame oma kodu halbadest energiatest,et kutsuda oma ellu head ja külluslikku energiat. Läbi selle on meie keha ja meel häälestatud samale tasandile.
Kodu, kus on hea energia, annab palju rohkem võimalust headeks vestlusteks, meditatsiooniks, töö tegemiseks ja paljuks muuks. Seal on palju vähem tülisid, arusaamatusi ja kurbust. Koht, kus sa kõige rohkem viibid, peaks olema koht kus sa tahad aega veeta ning mis inspireerib sind looma ilusaid asju.
Tunneta energiat, armasta oma kodu, lasku tema võludesse!

1. Põleta salveid
Põletades viirukeid, mis on tehtud salveist või ükskõik millisest muust puhastavast ravimtaimest nagu näiteks lavendel või sidrunhein, on energeetiliselt puhastav sinu kodule. Põlev salvei puhastab ära kõik halvad energiad ruumis ja kutsub asemele  hea energia.
Pärast tüli on väga hea mõte põletada viirukit ning lasta halval energial minema minna ja edasi liikuda. Käi läbi kõik toad,  liikudes päripäeva ning hoia mõtted puhastumisel ja postiivsel energial.

2. Küsi endalt “Kas mul on tõesti seda vaja?”
Iga paari kuu tagant on hea käia oma kodu läbi ja mõelda, millised on need esemed, mis on tõesti väärt alles hoidmist. Vaata, millised nendest asjadest saad sa loovutada, visata ära või anda sõbrale.
Nagu inimestel ikka, on kombeks koguda asju, mida me mitte kunagi ei hakka kasutama. Nende asjade alles hoidmine tekitab meis täis kuhjatud, krampliku ja ülekoormatud tunde. Omamoodi terapeutiline on puhastada kodu asjadest, mis meid enam ei teeni. Tunneta seda energiavoolu, mine sellega kaasa,  lase asjadel minna. Need asjad, mida me alles hoiame, räägivad meie kohta rohkem kui me arvata oskame ning sa võid leida neis sügava sõnumi.
Nõuanne: Proovi seda teha noorkuu ajal, sest siis on meie keha ja meel vabastamas ja lahti laskmine toimub lihtsamalt.

3. Roosa Himaalaja soolalamp
Roosat soola võib kasutada toitu valmistades, kuid sellel on veel palju teisi häid omadusi, mida enda ja oma kodu heaks kasutada.
Kristall-lambid annavad edasi mõnusa helendava valguse ja ainuüksi peale vaadates tekitavad nad meis hea tunde. Roosa/oranž värv mõjutab meid nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt, tekitades meis turvatunde. Väidetakse, et selline valgus on hea meie närvisüsteemile, neerudele ja põiele.
Soolalambid vabastavad negatiivseid ioone. Negatiivsed ioonid klammerduvad positiivsetele ioonidele, muutes need raskeks ja tõmmates need maadligi, et nad enam ei hõljuks õhus ning ei tekitaks meis tasakaalutut tunnet. See on üks lihtne viis kuidas energeetiliselt puhastada õhku.

4. Laulmine ja tantsimine
Liigutada oma keha emotsioonide rütmis on tervendav nii kehale kui hingele. Lauldes nii nagu keegi ei kuule sind, südikuse ja rõõmuga, võib-olla väga vabastav. Lase oma vaimul ennast liigutada! Kui sa liigud või karjud südamest, täidad sa iga toa hea, positiivse energiaga.

5. Mesilasvaha küünlad
Veel üks võimalus, kuidas toota neid armsaid negatiivseid ioone, on põletada 100% mesilasvaha küünlaid. Mesilasvaha annab rahuliku sügava kollase valguse. See maandab hästi stressi ning tekitab meis hea tuju. Samal ajal toodab ta negatiivseid ioone, puhastab õhku, vabastab allergeenidest ja muudest ärritavatest asjadest.
Mesilasvaha ka lõhnab imeliselt. Tal on väga kutsuv aroom, õrnmagus mesi on  oivaline. Võiks veeta tunde, lihtsalt vaadates põlevat küünalt ja nuusutada selle kütkestavat aroomi.See hellitab hinge.

6. Mediteeri
Puhta energiaga kodu kutsub mediteerima. Ning mediteerimine omakorda võimendab seda energiat sinu kodus! Nii, et see on võit igatipidi. Mediteerimisel on lugematu arv kasulikke omadusi ning meie sisemine töö kandub edasi ka ruumi meie ümber. Head energiat tunnetame ka teiste kodudes, kes tegeleva mediteerimisega.
Soovitatakse praktiseerida ka mõnd meditatsiooni, mida tehakse näiteks kaks korda päevas ja mis on muutnud paljude elu.

7. Kasuta eeterlikke õlisid
Eeterlikud õlid on ühed parimad, et muuta kodu hästi lõhnavaks ning täita see positiivse enrgiaga.  Igal eeterlikul õlil on oma omadused ning sa võid valida vastavalt tujule just selle, mida vajad. Magus apelsin, sidrun ja greip on väga meeliülendavad ja puhastavad. Lavendel ja viiruk on rahustavad ning sobivad hästi stressi leevendamiseks ja lõõgastumiseks. Sa vajad vaid eeterliku õli küünlalampi ning võid olla kindel, et sinu kodu lõhnab naabruskonnas kõige paremini.

8. Armasta oma ruume
Need võnked elavad seintes, taimedes ja kõiges, mis hingab ja elab su kodus. Hea energia jääb ning seda saaab alati uuesti laadida, puhastada ning anda uus hingamine. Head energiat ei ole kunagi liiga palju.  Praktiseeri seda palju ning hoia oma kodu energeetiliselt puhas.
Hea energiaga kodus olles tunnetad sa seda energiat, see laseb sul laskuda enda sisemisse jumalikusesse. Meie südamed liiguvad vabalt, me ärkame. Ava ennast ning lase armastusel ja küllusel tulla oma ellu.

Vaadatud 893 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi