Vene pataljoni komandör: tulemused rindel on sellised, et tahaks nutta!

14.08.2023 20:15
Kommentaarid
1
Foto:

Viimastel päevadel on palju räägitud kaduma läinud vene majorist. Nüüdseks on selgunud, et "major Tomov" on ukrainlaste käes vangis ja annab lahkesti infot ja intervjuusid.

Ukraina poole avaldatud videos näeb hiljuti Dnepri kaldal vangilangenud Vene majorit vastasele nähtavasti vabatahtlikult ütlusi andmas. Mehe ees on Hersoni piirkonna kaart. See võib olla ka põhjus, miks sealkandis venelaste moonalaod on täppislööke saama hakanud.

Kokku jäi Vene allikate teatel kadunuks 18 sõdurit, neist kaks ohvitserid. Uus video viitab võimalusele, et üksus jooksis ise Ukraina poolele üle. Tuleb välja, et "major Tomov" on kodanikunimega Juri Anatolevitš, tõepoolest major ja pataljoni komandör.

Avaldame osa intervjuust.

Võitlejate arv teie pataljonis?
Umbes 550.

Kas pataljonil on olnud lahingukaotusi?
Jah, kuuendaks augustiks oli see number ligikaudu 25% lähedal. Tänaseks võib see number olla juba 30%.

Kui kaua olete kontaktjoonel osalenud?
Minu pataljon alustas kontaktjoonel 28.07.2023.

Seega, need on paari nädala jooksul saadud kaotused...
Paari nädala jooksul on pataljonis kaotused moodustanud peaaegu 25%.

Kuidas hindate oma pataljoni sõjalist ettevalmistust?
Olin sellega väga rahulolematu. Peaaegu keegi ei valmistanud personali ette. Mingeid harjutusi ei tehtud. Moraalset ettevalmistust ei toimunud. Ja tulemused on sellised, et võiks nutta - tohutu hulk kaotusi.

Milline on võitlejate moraalne seisund, kui neil on lühikese aja jooksul nii palju kaotusi olnud?
Personal on šokis ja keeldub ülesandeid täitmast.

Teie inimesed keeldusid ülesandeid täitmast?
Jah.

Kui saabusite siia, Venemaa Föderatsiooni kõrgemate ametnike poolt antud "ülesannetega", milline oli võitlejate moraalne seisund siis?
Mitte palju erinev tänasest. Kuna osa personalist ei toetanud sõjalist erioperatsiooni. Ülesanded olid ebaselged ja vastukäivad. Venemaa Föderatsiooni valitsuse poliitikat ja Putinit kritiseeriti pidevalt. Esines pidevat rahulolematust.

Mis olid teie ülesanded?
Ülesanded hõlmasid kontaktjoone jälgimist. Võitlejad peavad olema selleks vaimselt hästi ette valmistatud. Kuid moraali ja psühholoogilise seisundi parandamise nimel pole tööd tehtud. Inimesed sattusid lühikese ajaga šokki ja depressiooni. Keelduti massiliselt ülesandeid täitmast. Sellise personaliga pole võimalik sõda pidada.

Täispikk videointervjuu: 

Loe ka teisi uudiseid Ukraina rindelt.

Vaadatud 1961 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
ssor

tõi kaasa suuremad ohvrid.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi